Начало ВОЛЕЙБОЛ И младшата на Спартак 1996 е аут от финалите на Държавното първенство по волейбол

PostHeaderIcon И младшата на Спартак 1996 е аут от финалите на Държавното първенство по волейбол

Новини - Волейбол
След като девойките старша възраст на Спартак 1996 (Плевен) не успя да се класира за финалите на Държавното първенство, а след това и момичетата до 15 години на тима също не влязоха във финалната осмица и последният плевенски волейболен отбор, този на младшата възраст е аут от турнира, който ще разпредели медалите в националния шампионат. Това се случи на проведения на 30 април и 1 май в Кюстендил зонален турнир в група „В”, където освен Спартак 1996 участие взеха и домакините от Велбъжд, Славия (София) и Яворов (Чирпан). За съжаление след три загуби младите плевенски волейболистки завършиха на последното четвърто място в групата и отпаднаха от по нататъшно участие в първенството.

Решителният мач за плевенчанки беше последния, когато в пряка битка за добиване право за класиране в допълнителните баражи за финалите спартаковки паднаха от Яворов (Чирпан) с 1:3. В първия гейм момичетата на Кръстьо Лабешки бяха много близо до успеха, но в крайна сметка отстъпиха с 23:25. Във втората част плевенчанки като че ли рухнаха психически и бяха пометени с 11:25. Все пак в третия гейм Спартак 1996 се взеха в ръце и измъкнаха частта с 25:23. В следващия четвърти гейм, който се оказа и последен плевенските момичета отново бяха надиграни категорично и след 14:25 мачът приключи с победа за чирпанки с 3:1 гейма.

Преди поражението от Яворов, Спартак 1996 загуби последователно от Славия с 0:3 (11:25, 15:25, 15:25) и от домакините от Велбъжд също с категоричното 0:3 (7:25, 16:25, 14:25). Именно волейболистките от Кюстендил се класираха директно за финалите, като в дерби в последния кръг надвиха Славия с 3:2 гейма и приключиха на първото място с 8 точки.

Славия и Яворов, които останаха на второ и трето място, съответно със 7 и с 3 точки, ще имат право на поправителен, като ще играят в допълнителни квалификации-баражи, след които ще се определят всички отбори, които ще спорят за националната титла в тази възрастова група.

Добавено в: Петък, 02 Май 2014 12:56