Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 96 с втора загуба за сезона

PostHeaderIcon Спартак 96 с втора загуба за сезона

Плевенските волейболистки от отбора на Спартак 96 претърпяха очаквана загуба при гостуването си в Пловдив на местния Марица. Плевенчанки паднаха с 0:3 (19:25, 11:25, 19:25) пред пълни трибуни в зала "Лаута" в среща от четвъртия кръг на Държавното първенство на България за жени. Вицешампионките от Марица изиграха мача без контузената си капитанка Диана Малинова, която преди началото на срещата получи приза си за "Волейболистка на октомври" в анкетата на BGvolleyball.com и Пресклуб България. Нейното място като четворка в отбора на Иван Петков зае Марина Ковачева, която традиционно играе като диагонал.
Здравословни проблеми имаше и в тима на Виолета Антонова. Центърът на Спартак 96 Полина Венкова започна мача като титуляр, но травма и пречеше да бъде пълноценна, което принуди треньорския щаб на плевенския тим да я замени.
В първия гейм Спартак на два пъти успя да стопи солидна преднина на Марица, но домакините все пак дръпнаха за крайното 25:19. Във втората част на терена имаше само един отбор. Домакините наложиха тотално надмощие, а с точка директно от начален удар Бояна Андреева затвори гейма при 25:11. Сервисите продължиха да бъдат най-успешният елемент в играта на пловдивчанки и през третата част и да им носят точка след точка. Все пак началото на този трети гейм бе единственият момент от мача, в който плевенчанки имаха инициативата и успяха да излязат напред в резултата. Не за дълго обаче. Жълтите отново наложиха своето темпо на игра, като затвориха и този гейм при 25:19 с ас - този път на Никол Николова.
Така след 4-ия кръг от първенството Спартак 96 имат една победа и две загуби и се намират на 5-то място в класирането с 4 точки.
В следващия 5-ти кръг плевенските волейболистки ще бъдат домакини на съименничките си от Варна, като срещата ще се играе на 2 декември от 18.00 часа.

Добавено в: Петък, 25 Ноември 2011 22:35