Начало ВОЛЕЙБОЛ Познато: Загуба с 0:3 за Спартак 1996

PostHeaderIcon Познато: Загуба с 0:3 за Спартак 1996

Очаквана поредна загуба с 0:3 претърпяха волейболистките на Спартак 1996 при домакинството си на Марица (Пловдив) в двубой от 12-ия кръг на Националната волейболна лига за жени. Плевенчанки нямаше как да надскочат себе си срещу силния тим на Марица и закономерно загубиха отделните части с 12:25, 10:25 и 19:25. Поражението бе седемнадесето за възпитаничките на Виолета Антонова, като до момента плевенските волейболистки са спечелили само два гейма в първенството и заемат твърдо последното седмо място в класирането. Домакините бяха равностойни на маричанки само до първото техническо прекъсване в първия гейм, при което водеха с точка в резултата. След това "жълтите" от Пловдив поеха пълен контрол върху случващото се на игрището и с поредни точки постигнаха разгромен резултат от 25:12.

Вторият гейм пловдивчанки взеха без да се напрягат много с още по-убедителен резултат от 25:10. В третия гейм обаче на гостенките се наложи да натиснат и на двата основни елемента - блокада и сервис, за да превъзмогнат подобрената игра в атака на плевенчанки. Така след 25:19 в третата част Марица взе чиста победа от 3:0 след само 59 минути игра.

За Спартак 1996 най-резултатна в мача беше Симона Занова с 9 точки, а по 3 отбелязаха Стела Горанова и Румена Димитрова. За победителките 13 успешни атаки направи Ана Радичева, а с 10 точки завършиха три волейболистки на тима от Пловдив - Мария Данчева, Милена Димова и Силвана Чаушева.

В другите срещи от кръга Левски (София) победи гостуващия Славия-СУ с 3:0 (25:12, 25:14, 25:15), а Казанлък Волей взе очаквано 3:0 (25:16, 25:17, 27:25) срещу ЕПУ (Перник).

В следващия 13-ти редовен кръг плевенският Спартак 1996 ще гостува в София на ЦСКА-Демакс. Срещата по програма трябва да се състои на 28 февруари (петък) от 15.00 часа в столичната зала "Васил Симов".

Добавено в: Петък, 21 Февруари 2014 21:29