Начало ВОЛЕЙБОЛ Девойките на Спартак 1996 започнаха с победа и загуба Държавното първенство по волейбол

PostHeaderIcon Девойките на Спартак 1996 започнаха с победа и загуба Държавното първенство по волейбол

Девойките старша възраст на Спартак 1996 стартираха с победа и загуба своето участие в тазгодишното Държавно първенство по волейбол. От 10 до 12 ноември Плевен беше домакин на първия турнир на пета предварителна група, подгрупа "А" от шампионата за тази възраст. Участваха тимовете на домакините, както и отборите на Дунав (Русе) и ЙЕБ Шумен 05. Всеки един от трите дни на надпреварата се проведе по една среща, като силите между трите състава бяха доста изравнени, което доведе до много оспорвани и с доста обрати двубои. В първия си мач младите плевенски волейболистки успяха с големи усилия да се справят със съпротивата на русенския Дунав. Нашите момичета губеха с 0:2 гейма, но в крайна сметка се мобилизираха и спечелиха срещата с 3:2 (21:25, 18:25, 25:17, 25:14, 15:12).

Във втория ден един срещу друг се изправиха тимовете от Шумен и Русе, като отново развоят на мача беше инфарктен и както и в първата си среща русенки поведоха с 2:0 гейма, но накрая загубиха с тайбрек. В отделните части резултата вървеше така: 20:25, 18:25, 25:20, 25:20, 16:14 и 3:2 гейма за ЙЕБ Шумен.

Така последния мач от турнира в Плевен се оказа решаващ за първото място. Спартак 1996 и ЙЕБ Шумен направиха двубой с много напрежение, но с по-здрави нерви се оказаха гостенките и те взеха двубоя с чиста победа от 3:0. В първия и третия гейм резултатът излезе далеч извън 25-тата точка, като шуменки надделяха с 30:28, 25:20, 29:27.

Във временното класиране след първия турнир плевенските момичета заемат втората позиция с актив от 2 точки, колкото имат и волейболистките на Дунав (Русе), но те са с по-лош точков коефициент. Лидер засега с 5 точки е отборът на ЙЕБ Шумен 05.

Следващия турнир от подгрупа "А" на пета група ще бъде в Шумен, но датите за неговото провеждане все още не са известни.

Източник: viasport.bg

Добавено в: Четвъртък, 14 Ноември 2013 11:54