Начало ШАХМАТ Михаил Кирков донесе още две титли за плевенския шахмат

PostHeaderIcon Михаил Кирков донесе още две титли за плевенския шахмат

След като в класическия шахмат плевенчанинът Анатоли Атанасов стана републикански шампион при юношите до 18 години на провелото се в Пловдив Държавно първенство, друг плевенски шахматист Михаил Кирков извоюва още две златни отличия, като стана държавен първенец в дисциплините ускорен шахмат и блиц при момчетата до 10-годишна възраст. Първо състезателят на СКШ "Плевен 21" детронира всички свои съперници в ускорената контрола, като победи поред 6 свои връстници и равенството в последния кръг го направи държавен шампион. Това бе второ златно отличие на талантливото 9-годишно момче след спечеленото първо място от веригата турнири "Млад гросмайстор", проведена в Плевен.

Медал за СКШ "Плевен 21" в тази възрастова група донесе и Валентин Митев, който с актив от 6 точки се нареди на трето място. Най-малката представителка на плевенския клуб Ева Русева спечели сребърния медал в групата до 8 години, като само по-лошият допълнителен показател лиши малката шахматистка от златото.

След като стана първи в ускорения шахмат, в блица Михаил Кирков, който е ученик в ГПЧЕ - Плевен, също се окичи със златното отличие в неговата възрастова група. Момчето допусна само една загуба и с актив от 6 точки грабна титлата, благодарение на по-добрите си турнирни показатели. Това е изключителен успех за Михаил, имайки предвид, че тренира едва от 8 месеца. С шанс за първото място беше и неговият съотборник Валентин Митев, но загуба в 7-ия кръг го изпрати на шеста позиция.

Отлично представяне на блица направи и Полина Венкова, която спечели сребърен медал при девойките до 18 години. Третият медал за СКШ "Плевен 21" донесе Дарио Дерешки, който спечели бронз при момчетата до 16 години. В призовата шестица влязоха още Стилиян Нановски при момчетата до 12 години и Ева Русева при най-малките момичета.

Източник: pleven21.com

Добавено в: Понеделник, 08 Април 2013 12:27