Начало ШАХМАТ За втори път Плевен ще бъде домакин на турнира "Млад гросмайстор"

PostHeaderIcon За втори път Плевен ще бъде домакин на турнира "Млад гросмайстор"

На 19 и 20 януари Плевен ще бъде домакин на третия турнир от веригата "Млад гросмайстор". Това е второ поредно домакинство на нашия град на състезание от тази шахматна надпревара. Припомняме, че на 1 и 2 декември миналата година СКШ "Плевен 21" прие втория турнир, като в него взеха участие 44 майстори на черно-белите полета. И този път плевенския клуб е съорганизатор на форума заедно с варненския клуб "Веселин Топалов 2004" с цел да се популяризира шахматната игра сред подрастващите в Плевен и региона. Участието на децата и в петте турнира от веригата е без турнирна такса.

Заявки за участие се подават до 18 януари. Състезателите, заели от първо до четвърто място в отделните възрастови групи, ще продължат на финал в Трявна през май. Очаква се на 19 и 20 януари в Плевен да се включат в състезанието над 50 участника от Плевен, Велико Търново, Враца и Червен бряг. Партиите ще се играят отново, както и през декември в хотелски комплекс "Балкан", като първият кръг ще започне в 10.30 часа в съботния ден, а награждаването ще бъде около 15.30 часа в неделя.

Информация и регламента на турнира са публикувани в раздела "Турнири" в сайта на клуба-домакин "Плевен 21", уточниха организаторите. На предходния турнир плевенските шахматисти окупираха първите места в различните възрастови групи. При 8-годишните победителка стана Кристина Апулчева, при 10-годишните първи бе Валентин Митев, до 12 години - Владимир Върбанов, а при най-големите - до 16 години състезанието спечели Симонета Иванова.

Добавено в: Сряда, 09 Януари 2013 23:11