Начало ШАХМАТ Младата плевенска шахматистка Симонета Иванова покри майсторска норма

PostHeaderIcon Младата плевенска шахматистка Симонета Иванова покри майсторска норма

Младата плевенска шахматистка Симонета Иванова покри майсторска норма по време на OPEN турнира по класически шахмат Мемориал „Кесаровски - Станчев“ в Слънчев бряг. В надпреварата взеха участие общо 146 участника от 11 държави. Контролата за игра бе 90 минути + 30 секунди за всеки изигран ход. С отлична игра ученичката в плевенската Математическа гимназия „Гео Милев“ спечели 5.5 точки срещу силни съперници като световния шампион за ветерани гросмайстор Любен Спасов. Именитият противник се спаси с реми в загубена позиция.

Симонета надигра и майстора на спорта Ангел Ангелов, международния майстор Арнолд Закхарниченко, ФИДЕ майсторът Ладислав Хрболка и Бар Авив от Израел. С ниво на резултат ЕЛО 2291 за турнира, плевенчанката покри и своята майсторска норма. Постигайки този резултат 14-годишната Симонета извоюва първото място при жените, където втора стана първият й треньор майстора на спорта Христинка Илиева, а третото място остана за международен майстор Светла Йорданова.

Симонета Иванова беше наградена с купа, парична премия и предметни награди от директора на турнира майстора на спорта Живко Жеков. На 18 септември талантливата шахматистка ще пътува отново за Слънчев бряг, където ще вземе участие в отборното Държавно първенство за жени като състезател на ЦСКА (София).

Добавено в: Сряда, 12 Септември 2012 22:26