Начало ШАХМАТ Шест медала за шахматистите на СКШ "Плевен XXI" от турнира "Търновска царица"

PostHeaderIcon Шест медала за шахматистите на СКШ "Плевен XXI" от турнира "Търновска царица"

Шест медала спечелиха шахматистите на СКШ "Плевен XXI" на 18-то издание на националния турнир "Търновска царица", който се проведе между 1 и 3 май във Велико Търново. Организатори на състезанието бяха ШК "Етър" и Община Велико Търново. В турнира по ускорен шах на 1 и 2 май се включиха 159 състезатели от цялата страна в четири възрастови групи - до 8, 10, 12 и 14 г. СКШ "Плевен ХХІ" взе участие с 9 свои представители, информират от плевенския клуб. Най-добрият състезател на клуба за 2014 г. Валентин Митев постигна поредния си успех. Той извоюва първо място в групата за момчета до 12 г. със 7.5 т. от 9 възможни и получи купата на победителя, златен медал, парична и предметна награди. В същата група Захари Иванов се класира на 5-то място с 6 точки.

В групата за момичета до 8 години шестгодишната Нора Рашева спечели второто място и се окичи със сребърния медал. Тя получи и наградата за най-малка участничка в турнира. В тази възрастова група Дария Георгиева зае 5-то място.

Два бронзови медала станаха притежание на шахматистите от клуба. В групата за момчета до 14 години след оспорвана битка Стилиян Нановски със 7 т. раздели 2-3 място, но допълнителният показател му отреди третата позиция. Трето място спечели и Аделина Тодорова в групата за момичета до 10 години. Нейната съотборничка Любомира Ленкова се класира на 6-то място в същата група. В отборното класиране СКШ "Плевен ХХІ" зае второ място.

Петима състезатели на клуба играха в турнира по блиц, състоял са на 3 май, в който участваха 97 шахматисти. Нора Рашева се класира втора при момичетата до 8 години, а Валентин Митев зае трето място при момчетата до 12 години.

ШК "Етър" в лицето на своя председател мс Николай Йорданов и треньорът мм Светла Йорданова създадоха отлична организация. Те бяха осигурили награден фонд от 2 400 лева, купи, медали и много предметни награди.

Вчера в град Трявна започна финалният турнир на проекта "Надеждите на България", на който си дават среща финалистите от веригата "Млад гросмайстор" 2014-2015 г. от градовете Варна, Плевен, Пловдив, Благоевград и Шумен.

Източник: Pleven21.com

Добавено в: Понеделник, 04 Май 2015 09:07