Начало МОТОРНИ СПОРТОВЕ Ивелин Чапанов с нова титла на България в клас НС3 на планинския рали-шампионат

PostHeaderIcon Ивелин Чапанов с нова титла на България в клас НС3 на планинския рали-шампионат

Новини - Моторни спортове
Плевенчанинът Ивелин Чапанов за втора поредна година стана шампион на България в своя клас НС3 от планинското рали-първенство на страната. Пилотът на Плевен рейсинг тим с неговото Рено Клио завърши на трета позиция в класа си последното състезание за годината - 34-ото издание на планинското изкачване "Шипка 2015". Независимо от това, младият плевенски автомобилист грабна титлата в шампионата, като завърши със 115 точки след осемте проведени кръга. Само на 4 точки зад него в крайното класиране в клас НС3 остана неговият основен съперник през годината Стефан Стоев от АРА Моторспорт с Хонда Сивик.

Стоев стана първи в последното състезание край Казанлък, но това не му беше достатъчно, за да изпревари Чапанов в генералното подреждане за годината.

Абсолютен шампион в планинското изкачване за 2015 г. е Любен Каменов от Каменов Рали Тим с Мицубиши Лансър Ево 8, който също триумфира на първото място за втора поредна година.

Добавено в: Понеделник, 21 Септември 2015 11:09