Начало МОТОРНИ СПОРТОВЕ Двама плевенчани най-бързи в класовете си в третия кръг от шампионата по картинг

PostHeaderIcon Двама плевенчани най-бързи в класовете си в третия кръг от шампионата по картинг

Новини - Моторни спортове
Плевенчаните Лора Христова и Александър Цветанов спечелиха състезанията в своите класове на провелия се през уикенда на писта "Пауталия" в Кюстендил трети кръг от Държавния шампионат по картинг. Лора извоюва победата в клас Mini, а Сашо стана първи в своя клас Rotax. В надпреварата взеха участие 53 състезатели от цялата страна. Лора Христова грабна купата в много оспорвано състезание, пред Алекс Златанов и Николай Петров. В генералното класиране след този кръг Христова заема третата позиция с актив от 106 точки, като изостава с 29 зад водача Алекс Златанов, който има 135, а втори до момента е кюстендилският пилот Христо Пенов със 116 точки. Пенов финишира четвърти в домашния трети кръг.

Надпреварата в клас Rotax Max също бе много оспорвана. В единия старт най-бърз бе Васил Коларов, пред Божидар Печев и младия плевенчанин Александър Цветанов. Във втория кръг на пистата в Кюстендил нашето момче този път остана без конкуренция, като спечели, пред Васил Коларов и Божидар Печев. Във временното подреждане по точки след този кръг в клас Rotax Max плевенският картинг-пилот Александър Цветанов се нарежда на втората позиция със спечелени 119 точки, а водач е Васил Коларов със 139 пункта.

В останалите три класа на пистата в Кюстендил се получиха следните резултати. Владимир Арабаджиев от Пловдив спечели битката в клас KZ2 от третия кръг. Негови подгласници станаха Станислав Атанасов и Александър Стоев. Ангел Валентинов от Монтана бе най-бърз в клас Mini BG и в двата кръга на пистата "Пауталия". Втори бе Максим Харалампиев, а трети Георги Карастоянов и Максим Ангелов.

Една и съща бе призовата тройка и в двата кръга (събота и неделя) от надпреварата в клас Rotax Junior. Симеон Симеонов от Хасково, пред Иван Влъчков и Стивън Данев. Входът за състезанието беше свободен, а за зрителите беше изградена нова трибуна със седалки.

Добавено в: Понеделник, 24 Юни 2013 10:43