Начало ХАНДБАЛ Шугар аут от турнира за Купата на България след домакинска загуба от Нови пазар

PostHeaderIcon Шугар аут от турнира за Купата на България след домакинска загуба от Нови пазар

Новини - Хандбал
Хандбалистките на Шугар не успяха да надскочат себе си и отпаднаха в четвъртфиналите от турнира за Купата на България за жени. У дома възпитаничките на Силвия Марковска допуснаха поражение от Васил Левски (Нови пазар) с 34:42, като по този начин не успяха да се класират за финалния турнир, който ще се проведе в град Шумен на 30 и 31 март. Новопазарки, които са само на една позиция пред плевенските хандбалистки във временното класиране на националното първенство бяха по-добри в срещата и закономерно продължават напред. Интрига имаше само до края на първата част, когато гостенките водеха само с 2 попадения повече - 18:16.

След таймаута Васил Левски наложиха волята си и спечелиха доста убедително мача с 8 гола разлика. В другите три двубоя от тази фаза на надпреварата изненади не се получиха, като освен тимът от Нови пазар за финалите се класираха още Етър'64 (Велико Търново), Бъки (Габрово) и домакините от Шумен'98.

Шампионките от Етър'64 отиват напред след победа в Свищов срещу местния Нове'99 с 43:22, габровския Бъки елиминира Панагюрище след успех като гост с 42:25, а Шумен'98 срази в София Ники спорт (Сливница) с 46:18.

Сега за хандбалистките на Шугар не остава нищо друго освен да се съсредоточат върху изявите си в оставащите кръгове от шампионата в "А" група, като евентуално да се преборят за нещо повече от шестото място, което заемат в момента. Тази неделя, 17 март от 14.00 часа плевенчанки ще приемат вицешампионките от Бъки (Габрово) в двубой от 13-ия кръг на първенството.

Добавено в: Понеделник, 11 Март 2013 12:38