Начало ХАНДБАЛ Шугар започнаха годината с домакинска загуба от Шумен'98

PostHeaderIcon Шугар започнаха годината с домакинска загуба от Шумен'98

Новини - Хандбал
Плевенският хандбален клуб Шугар започна с фалстарт пролетния полусезон в женското първенство, като в среща от 9-ия кръг плевенчанки паднаха вкъщи в много важен мач от Шумен'98 с 22:24 (13:13). Припомняме, че в първия кръг от втория дял на шампионата момичетата на Силвия Марковска почиваха. В двубоя срещу шуменки нашите бяха равностойни само през първото полувреме, когато мачът предложи повече интрига. През първите минути на двубоя имаше гонитба в резултата без нито един от двата тима да се откъсне напред в резултата. Шуменки успяха да дръпнат с 3 гола в средата на първите 30 минути, но Шугар наваксаха изоставането си и преди почивката изравниха - 13:13.

В началото на второто полувреме равенството се запази. След това гостенките, които до този мач бяха трети в класирането, заиграха много стабилно и постепенно увеличаваха преднината си. Шест минути преди края Шумен'98 вече водеха с 6 гола разлика. Този аванс позволи на траньорката на гостенките да пусне в игра и по-малките състезателки в тима. Така Шугър успя да намали разликата в головете и в края мача приключи със само два гола в полза на Шумен'98 - 22:24.

В другите две срещи от кръга в Габрово местния Бъки разби Нове-99 (Свищов) с 48:25, а на неутрален терен в Шумен, поради наказание, новопазарския Васил Левски победи категорично ХК Поморие с 40:28. В петък пък се игра второто дерби на сезона, като в изтеглен мач от 10-ия кръг във Велико Търново шампионките от Етър'64 се разправиха с вицепъренците от Бъки, като ги победиха с 10 гола разлика - 33:23.

Така преди останалите два мача от десетия кръг, които ще се играят на 16 февруари (събота) плевенските хандбалистки от Шугар паднаха с една позиция в подреждането, като вече са на предпоследното шесто място с 4 точки, като бяха изпреварени от Васил Левски (Нови пазар). В следващия кръг плевенчанки ще гостуват на ХК Поморие, като мачът ще се играе от 12.00 часа в морския град.

Добавено в: Събота, 09 Февруари 2013 23:46