Начало ХАНДБАЛ Започна пролетния полусезон в женското хандбално първенство

PostHeaderIcon Започна пролетния полусезон в женското хандбално първенство

Новини - Хандбал
В събота се играха срещите от 8-ия кръг на "А" хандбална група за жени, като с изиграните три двубоя беше подновен шампионата при дамите след зимната пауза. Припомняме, че плевенския тим Шугар почиваше в първия пролетен кръг, като първата среща на плевенчанки за втория дял от първенството ще бъде тази събота (9 февруари), когато от 14.00 часа момичетата на Силвия Марковска ще излязат в много важен мач срещу отбора на Шумен'98. В съботните двубои нямаше някакви изненади, като най-интригуващ се оказа мачът в Шумен между местния тим и гостите от Васил Левски (Нови пазар). Регионалното дерби завърши без победител - 21:21. През първата част домакините играха по-добре и закономерно водеха на почивката с 12:9, но след таймаута новопазарки с по-добра игра успяха да изкопчат ценната точка, която ги доближи само на пункт зад плевенския Шугар.

В град Поморие противно на очакванията за отпор от страна на домакините срещу вицешампионките от Бъки (Габрово), това не се случи и гостенките записаха лесна победа на чужд терен с 33:23, като габровки изковаха своя успех още през първото полувреме, когато вече водеха с цели 8 гола аванс - 17:9.

Третата съботна среща от осмия кръг противопостави в град Свищов местния Нове'99 срещу настоящите шампионки от Етър'64. Търновки започнаха повече от убедително пролетния полусезон, като направо разнищиха своите домакини, като ги победиха с 45:26. През първата част донякъде интригата беше все още жива, но след средата на полувремето етърки дръпнаха и взеха комфортен аванс на почивката от 6 гола - 22:16.

Така след изиграването на двубоите от този кръг начело с пълен актив от 14 точки продължават да бъдат хандбалистките на Етър'64, следвани от Бъки с 10, Шумен - с 9 и Поморие с 6 точки. Плевенският Шугар заема пета позиция с 4 пункта, но и мач по-малко. На последните две места са тимовете на Васил Левски с 3 точки и Нове'99 с 2.

Добавено в: Понеделник, 04 Февруари 2013 12:51