Начало ХАНДБАЛ Шугар отстрани Хасково и се класира за четвъртфиналите за Купата на България

PostHeaderIcon Шугар отстрани Хасково и се класира за четвъртфиналите за Купата на България

Новини - Хандбал
Хандбалистките на Шугар победиха на чужд терен ХК Хасково с 35:32 и се класираха за четвъртфиналната фаза от турнира за Купата на България. Това беше мач от предварителните пресявки в надпреварата, като момичетата на Силвия Марковска водеха през цялата среща и заслужено се поздравиха с победата. Още в началото плевенчанки установиха превес, и в 10-ата минута вече водеха с 12:6. Последва отпускане в редиците на плевенските хандбалистки и домакините успяха да изравнят в 25-ата минута - 16:16, като малко по-късно дори поведоха с 1 гол.

Оттук до края Шугар играха по-добре, като в герой за нашите се превърна вратарката на тима, която изигра страхотен мач, като спаси няколко сигурни гола. Домакините пък нямаха особен късмет в двубоя, като удариха над 10 греди. Така почивката дойде при 18:17 за Шугар.

През втората част сценарият се повтори, само че домакините бяха предупредени от съдиите, да сменят екипите си, и те заиграха с черни. Това не се отрази на играта им и плевенчанки направиха отново разлика от 5-6 гола. Пет минути преди края хандбалистките от Хасково успяха да съкратят разликата до един гол, но не успяха да обърнат резултата.

В крайна сметка Шугар продължават напред в турнира за Купата, след като победиха с 35:32. За плевенчанки отново най-резултатна беше Инна Иванова, която наниза цели 15 попадения. Най-много голове за Хасково отбеляза Райна Георгиева - 13.

След този успех плевенските хандбалистки ще срещнат на 1/4-финалите тима на Васил Левски (Нови пазар), който отстрани в другия квалификационен двубой ХК Поморие с 31:27 (13:10).

Източник: hsmaritsa.com

Добавено в: Понеделник, 17 Декември 2012 15:43