Начало ХАНДБАЛ Шугар ще зимува пети след победа над "Васил Левски" (Нови пазар)

PostHeaderIcon Шугар ще зимува пети след победа над "Васил Левски" (Нови пазар)

Новини - Хандбал
Хандбалистките на плевенския Шугар спечелиха много важен мач в битката за по-предно класиране в националното първенство за жени. В неделя момичетата на Силвия Марковска се справиха с гостуващия "Васил Левски" (Нови пазар), като го победиха с 23:21. По този начин плевенчанки изпревариха своите съпернички и ще зимуват на петата позиция в есенното класиране с актив от 4 точки. След тях остават тимовете на Нови пазар и Нове-99 (Свищов) с по 2 пункта. Лидер в шампионата след изиграването на първите шест кръга е търновския Етър'64 с пълен сбор от 12 точки.

Двубоят с новопазарки премина изцяло под диктовката на плевенските хандбалистки. Изходът на срещата, като че ли беше предрешен още през първото полувреме, когато нашите наложиха волята си и след по-добра игра водеха на почивката с цели 6 попадения - 13:7. След таймаута гостенките се опитаха да се върнат в мача, но с добра игра в защита Шугар успяха да измъкнат ценната победа с 23:21.

Така след две победи срещу ХК Поморие и "Васил Левски" (Нови пазар) и 4 поражения, едно от които беше малко очаквано срещу новаците от Нове (Свищов), плевенският хандбален клуб заема пето място преди зимната пауза. Плевенчанки могат само да съжаляват, че изпуснатата победа над свищовлийки ги лиши от възможността да станат дори и четвърти. В друг мач от този 6-ти последен есенен кръг Поморие загуби вкъщи от шампионките от Етър'64 с 20:33 (10:12).

След като приключи полусезона в държавното хандбално първенство на Шугар предстои участие в квалификационния кръг в турнира за Купата на България. Тази неделя, 2 декември от 15.00 часа плевенските хандбалистки ще трябва да гостуват в Хасково на местния тим, като само победителя от тази среща ще се класира за първия редовен кръг от надпреварата.

Добавено в: Понеделник, 26 Ноември 2012 13:02