Начало ХАНДБАЛ Шугар с изненадващо поражение от Нове (Свищов)

PostHeaderIcon Шугар с изненадващо поражение от Нове (Свищов)

Новини - Хандбал
Хандбалистките на плевенския Шугар допуснаха изненадващо поражение на собствен терен от свищовския Нове-99, като по този начин пропуснаха много добър шанс да се предвижат поне с една позиция напред във временното класиране на "А" хандбална група за жени. Момичетата на Силвия Марковска загубиха в неделя вечерта в среща от 5-ия кръг на първенството с 27:30, като на полувремето водеха с два гола - 15:13. Плевенските хандбалистки бяха по-добри през първата част, като закономерно водеха в края на частта, но след почивката те не само не успяха да задържат преднината си, но и допуснаха обрат, който в крайна сметка доведе и до неочакваната загуба.
Отново водещ голмайстор за Шугар и в този двубой беше Инна Иванова, която вкара цели 16 попадения. Така Инна се очертава като топ-реализатор не само на тима, но и в първенството. Седем гола добави и Александра Антонова. За гостите от Нове-99 най-много попадения вкара Лора Сарандева - 13.

Независимо от третото поражение Шугар запазват шестата позиция в подреждането, като имат 2 точки, с колкото са и свищовските хандбалистки, но плевенчанки са с по-добра голова разлика, а имат и мач по-малко. Пред нашите със същия точков актив е отборът на Васил Левски (Нови пазар), но те имат минус 18 гола отрицателно голово съотношение, а Шугар са с минус 36.

В останалите две срещи от кръга Поморие, които в предния кръг паднаха от Шугар в Плевен, записаха своята трета победа, като надделяха вкъщи над Шумен'98 с 26:23 (16:10), а шампионките от Етър'64 сразиха гостенките от Васил Левски (Нови пазар) с 31:20 (18:6). В този кръг тимът на Бъки (Габрово) почиваше.

В класирането води отборът на Етър'64 с пълен актив от 8 точки от 4 мача, пред Бъки с 6 и Поморие също с 6 пункта, но от 5 изиграни срещи. В следващия 6-ти кръг плевенския хандбален клуб ще се изправи срещу настоящите шампионки от Етър'64 (Велико Търново), като мачът отново ще бъде пред собствена публика. Двубоят е предвиден за 18 ноември (неделя) от 14.00 часа в зала "Спартак".

Добавено в: Понеделник, 12 Ноември 2012 23:35