Начало ХАНДБАЛ Шугар с първа победа за сезона

PostHeaderIcon Шугар с първа победа за сезона

Новини - Хандбал
Хандбалистките на Шугар записаха първа победа през настоящия сезон, като надделяха много трудно над гостуващия ХК Поморие с 29:26 (14:14). Двубоят беше равностоен, като плевенчанки владееха по-често инициативата, но така и не успяха да вземат преднина в мача. Първата част вървеше гол за гол, като момичетата на Силвия Марковска показаха, че имат сили да се противопоставят на поморийки. Макар че, на моменти плевенските хандбалистки водеха, то полувремето приключи с равенство - 14:14. След паузата срещата се изнерви и главния съдия беше принуден да пресече протестите срещу неговите отсъждания, както и грубите прояви на гостенките. Така състезателките на Поморие получиха цели 4 червени картони, а жълти пък бяха показани на треньорите на поморийския състав Щерион Василев и Александра Василева.

В тази канонада от картони мач почти не се игра, като три минути преди финалната сирена резултатът отново беше равен - 25:25. В последните минути плевенчанки бяха по-концентрирани и успяха да спечелят с 29:26. Последното попадение Шугар отбелязаха при много интересна ситуация. Изнервени от факта, че губят хандбалистките на Поморие оставиха без защита нападателките на плевенския тим, които вкараха своя победен гол и триумфираха в мача.

Така след тази си първа победа в шампионата Шугар са на шесто място в подреждането с две точки, като последни са хандбалистките на Нове (Свищов) без спечелена точка. Два пункта в своя актив има и отбора на Васил Левски (Нови Пазар), но те имат по-добра голова разлика от плевенчанки. В следващия 5-ти кръг плевенския хандбален клуб ще бъде отново домакин, като те ще имат възможност да запишат нов успех, тъй като в плевенската зала "Спартак" ще гостуват последните от Нове (Свищов). Срещата ще се състои на 11 ноември (неделя) от 18.30 часа.

Добавено в: Понеделник, 05 Ноември 2012 22:47