Начало ХАНДБАЛ Второ поражение за хандбалистките на Шугар

PostHeaderIcon Второ поражение за хандбалистките на Шугар

Новини - Хандбал
В събота хандбалистките на плевенския Шугар записаха втора поредна загуба от началото на първенството. В Шумен момичетата на Силвия Марковска паднаха от местния Шумен'98 с 20:33 (10:16). Двубоят се игра в зала "Плиска" и като цяло домакините постигнаха сравнително безпроблемна победа. Срещата бе горе-долу равностойна само в първите десетина минути, когато се играеше гол за гол и с леко предимство на шуменки. След това домакините взеха нещата в своите ръце и натрупаха сериозна разлика, достигнала в края на първото полувреме до 6 гола - 16:10. Плевенчанки не успяха да намерят противодействие на бързите пробиви на шуменските хандбалистки и през втората част разликата набъбна още повече.

Това позволи на старши-треньора на Шумен'98 Божидарина Лозанова да пусне в игра по-млади и неопитни състезателки, като в мача взеха участие всичките 15 хандбалистки, записани в тимовия лист на домакините. Шуменки играха концентрирано и не пропуснаха нито една дузпа, като в същото време плевенските състезателки изпуснаха два наказателни удара, парирани от резервните вратарки на домакините Фатме Юксел и Елиф Халил.

В крайна сметка мачът завърши с логичния убедителен резултат в полза на явно по-силния отбор на Шумен'98 - 33:20. С голмайсторските си умения за отбора на домакините се отличиха Габриела Христова и Кръстина Сабо, вкарали съответно по 10 и 8 гола.

Следващият двубой на Шугар ще се играе в Плевен, като на 4 ноември (неделя) от 15.00 часа плевенчанки ще приемат новаците от ХК Поморие. Най-вероятно срещата ще се играе в зала "Спартак".

Източник: grada.bg

Добавено в: Неделя, 28 Октомври 2012 13:50