Начало ХАНДБАЛ Шугар с героично равенство срещу шампионките от Етър'64

PostHeaderIcon Шугар с героично равенство срещу шампионките от Етър'64

Новини - Хандбал
Вчера, в мач от 9-тия кръг от Държавното първенство по хандбал за жени в залата в плевенското село Българене момичетата на Шугар успяха да измъкнат малко очаквано равенство - 26:26 от миналогодишните шампионки и тазгодишни носителки на Купата на България Етър'64 (Велико Търново).
През първото полувреме плевенските хандбалистки губеха с 4 гола разлика - 9:13, но през втората част дадоха всичко от себе си и спечелиха важна точка в борбата за третото място в шампионата.
Най-резултатна за плевенчанки отново беше Елизабет Оморегие, която заби 10 попадения във вратата на търновки.
С тези голове Лиза продължава убедително да води в класацията за голмайстор на първенството, като тя има в актива си цели 109 точни попадения, с 32 повече пред втората Глория Павлова от тима от Нови пазар, която има 77 гола.
Така преди останалите две срещи от кръга - ЦСКА - Шумен'98 и Васил Левски (Нови пазар) - Бъки (Габрово), отборът на Шугар е на четвърта позиция във временното подреждане с 6 точки, на точка зад тима от Нови пазар, който е трети със седем и на две пред ЦСКА и Шумен'98.
В следващия 10-ти кръг, който е последен за този сезон Шугар отново ще бъдат домакини, този път на другия лидер в първенството - тима от Габрово Бъки, като по програма мача трябва да се проведе на 29 април, неделя. Ако не бъдат изгладени разногласията относно ползването на залата на КАТ - Плевен, то момичетата на Силвия Марковска отново ще домакинстват в залата в село Българене.

Добавено в: Петък, 13 Април 2012 15:22