Начало ХАНДБАЛ България спечели "Чалъндж трофи", Лиза Оморегие избрана за най-добър защитник

PostHeaderIcon България спечели "Чалъндж трофи", Лиза Оморегие избрана за най-добър защитник

Новини - Хандбал
Българският национален тим по хандбал за жени записа славна страница в своята история, след като спечели престижния европейски турнир "Чалъндж трофи", който се проведе в българските градове Габрово и Велико Търново от 22 до 25 март. Плевен може да бъде горд, защото в редиците на националния отбор основна част беше хандбалистката на плевенския клуб Шугар Елизабет Оморегие, която беше с основен принос в спечелването на състезанието. След финалния мач, в който българките победиха тима на Фарьорските острови с 36:27 Лиза беше избрана за най-добър защитник на турнира. Да припомним, че в два от мачовете на нашите в предварителната група - срещу Латвия и Армения Оморегие спечели и приза за MVP в двете срещи.
Иначе в днешния финал селекцията на треньора Христо Коев изнесе великолепен мач и напълно заслужено ликуваше в края. Двубоят тръгна отлично за България, с гол още в началните секунди на Весела Калакунова и от този момент до края Фарьорите бяха в ролята на догонващи. В 6-та минута домакините вече имаха аванс от три гола - 6:3, а след 20-та направиха една страхотна серия от пет поредни попадения, която почти отказа гостенките. Така се стигна до разлика от 9 гола на почивката - 20:11. Втората част тръгна с размяна на попадения, след което дойдоха нови силни минути за България и четири поредни гола, които направиха резултата 26:13. До края българките играха много грамотно и успяха да оставят гостенките на подобаваща дистанция в резултата. Така спокойно срещата приключи при 36:27 в полза на България.
Над всички в срещата бе Весела Калакунова, завършила с 11 попадения. Елизабет Оморегие отбеляза 3 гола за България.
На трето място в турнира завърши Израел, който победи състава на Латвия след продължения. С успеха българките спечелиха правото да участват на Междуконтиненталната купа, която ще се проведе догодина.

Добавено в: Неделя, 25 Март 2012 22:18