Начало ХАНДБАЛ След драма хандбалистките на Шугар се класираха за полуфиналите на Купата на България

PostHeaderIcon След драма хандбалистките на Шугар се класираха за полуфиналите на Купата на България

Новини - Хандбал
Хандбалистките на Шугар изиграха драматичен четвъртфинален мач за Купата на България срещу отбора на "Васил Левски" (Нови Пазар) в който успяха да изкопчат победата с 34:33 след продължение, като в редовното време резултата беше 31:31. През първото полувреме двубоят също вървеше гол за гол, като в неговия край плевенчанки имаха само едно попадение в повече - 15:14.
По този начин Шугар се класираха за полуфиналите, където ще срещнат ЦСКА, които преодоляха в четвъртфиналите Панагюрище с 32:25 (17:11).
Но изненадата в тази част на турнира поднесоха хандбалистките на Шумен 98, които надделяха над един от лидерите в България габровския Бъки с 22:20 (11:12).
Етър-64 пък спечели служебно в последния четвъртфинал с 10:0 срещу Бонеро (Ресен), поради невъзможност на съперника да поеме финансовите разноски за мача.
Така на 31 март в единия полуфинал ще играят Етър-64 - Шумен 98, а в другия ЦСКА - Шугър. Домакин на финалната четворка ще бъде ДКС „Васил Левски” във Велико Търново.

Добавено в: Понеделник, 05 Март 2012 00:23