Начало ХАНДБАЛ Плевенските хандбалистки със загуба в Габрово

PostHeaderIcon Плевенските хандбалистки със загуба в Габрово

Новини - Хандбал
Плевенският женски хандбален клуб Шугар записа четвърта загуба в своя актив, след като в събота отстъпи като гост на лидера Бъки в Габрово с резултат 23:36. Двата тима се срещнаха в изтеглен мач от 5-ия кръг в Националната лига, който се игра в зала „Орловец”. Габровските момичета играха с не повече от 30 процента от възможностите си, но въпреки това успяха да постигнат убедителен успех. С основен принос за него беше капитанката Силвия Атанасова, която игра много стегнато като челен бранител, открадна много топки и завърши атрактивно серия от контраатаки, като отбеляза и 14 гола. Силен мач направи и стражът на Бъки - Елена Димитрова.
За отбора на Шугар отново най-много попадения реализира чернокожата перла Елизабет Оморегие, която води в голмайсторската листа на шампионата. В тази среща Лиза се отчете с 12 гола. Плевенският тим поддържаше разлика от един-два гола до средата на първото полувреме. След това треньора на домакините Христо Коев промени защитната схема от 5-1 на 4-2 и това имаше ефект. Гостенките започнаха да грешат по-често в пасовете, което даде възможност на домакините да организират контраатаки и да натрупат разлика. На полувремето резултатът беше 18:11.
В началото на втората част домакините отново намалиха оборотите и позволиха на плевенчанки да намалят пасива до 4 гола - 22:18. Две поредни попадения на Невена Малчева и още три на Силвия Атанасова обаче бързо убиха интригата и Бъки затвори спокойно мача с 36:23.
След тази си загуба плевенските момичета се сринаха до последното 6-то място в групата със само две точки в своя актив, колкото има и отбора на Шумен'98, но те имат по-добра голова разлика от нашите.
В следващия кръг Шугар ще домакинстват на отбора от Нови пазар Васил Левски, като срещата ще се проведе на 4 декември от 15.00 часа в залата на Медицински университет.
Ето и състава на Шугър T&C в мача: Вилияна Петрова, Магдалена Тодорова - 1 гол, Елизабет Оморегие -12, Марина Иванова - 1, Ивалина Рангелова, Ралица Димитрова - 4, Емили Минева, Радина Шапкарова - 3, Ина Недялкова, Виолета Димитрова - 2, Царина Велева.