20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак Плевен загуби от хита Чавдар Етрополе

PostHeaderIcon Спартак Плевен загуби от хита Чавдар Етрополе

Спартак 1919 (Плевен) записаха трета загуба в контролните мачове тази зима, този път от новия хит в професионалния футбол Чавдар (Етрополе). Двубоят се игра на стадиона в Правец. Етрополци се наложиха с 2:0, като мачът беше равностоен. В самото начало на срещата спартаковци можеха да поведат в резултата, но в 3-ата минута пред опразнената врата на съперника Пламен Николов се засуети и се размина с топката. Веднъж на изпитание бе поставен и стражът на Спартак Мартин Димитров. Той обаче излезе победител в надиграването с Благой Пасков. В останалото време на първата част топката се разиграваше предимно в централната част на терена. След почивката съотношението на силите се запази. Етрополския тим обаче на два пъти наказа грешките на плевенската отбрана. Първо в 55-ата минута резервата Трополов бе изведен сам срещу вратаря на Спартак и вкара за 1:0. Четвърт час по-късно топката за втори път спря в мрежата на плевенчани. Този път реализира Пасков. Голът му бе абсолютно копие на попадението на Трополов. Спартаковци също имаха положения. Веднъж след удар на Стефан Христов гредата помогна на етрополския страж. Отново Христов пропиля отличен шанс озовал се сам срещу вратаря на съперника. Последователно Валентинов, Рудашки и Христов се разминаха с топката при суматоха пред вратата на Чавдар. Страховити удари отправиха още Петков и Рудашки, но етрополската мрежа си остана „суха". В събота по програма Спартак Плевен трябва да изиграят третата си контрола през тази седмица, срещу Чавдар (Бяла Слатина), този път на терена в село Пелишат.

Добавено в: Петък, 11 Февруари 2011 22:42