20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак с първа загуба в Банско, остава на върха в "Б" група

PostHeaderIcon Спартак с първа загуба в Банско, остава на върха в "Б" група

Спартак Плевен допусна първа загуба от началото на сезона. В среща от 8-ия кръг плевенчани бяха победени в Банско от местния тим с 2:0. Независимо от поражението, обаче момчетата на Красимир Бислимов продължават да оглавяват таблицата за временно класиране с 19 точки, с 2 повече пред втория Спартак Варна и с 3 пред Нефтохимик и Светкавица. В този кръг грешна стъпка направиха и футболистите от Търговище, които загубиха при гостуването си на Раковски с 1:0. Двубоят в Банско беше много интересен, като за пореден път си пролича липсата на шанс, а може би и на умение в завършващата фаза на нападателите на Спартак. Атакуващите футболисти на "синьо-белите" изпуснаха няколко изгодни положения, като удариха и две греди.

Домакините на свой ред вкараха своите положения чрез Петър Тончев в 7-ата и Калоян Стоянов в 68-ата минута и логично се поздравиха с успеха. В края на срещата за втори жълт картон беше изгонен и таранът на плевенчани Десислав Русев.

През първото полувреме играта се водеше основно в средата на терена, като интересните ситуации пред двамата вратари не бяха много. В срещата за плевенския тим не играха титулярния дефанзивен халф Иво Иванов и втория централен нападател Владислав Василев. Липсата им се отрази негативно на отбора и още в 8-ата минута домакините ликуваха, когато Петър Тончев получи хубав пас в коридор и с шут по диагонала прати топката в мрежата на Станислав Антонов - 1:0. При попадението останаха сериозни съмнения за засада, но тя не беше отразена от главния арбитър софиянецът Калин Людмилов.

След попадението двата отбора продължиха да водят сериозна битка в централната част, като спартаклии не успяваха да застрашат по-сериозно вратата на Банско. Така полувремето приключи с гол аванс за банскалии.

След почивката Красимир Бислимов се опита да промени резултата, като в 53-ата минута пусна в игра Станислав Иванов на мястото на Цветан Петров, а 10 минути по-късно и Станислав Краев се появи, като замени Янислав Иванов. Това като че ли внесе свежест в редиците на плевенчани и головите положения не закъсняха. Втурнали се в атака, обаче "синьо-белите" дадоха възможност на домакините да контраатакуват, като в 57-ата минута гредата спаси Антонов от второ попадение, след удар с глава.

В 67-ата минута на двубоя Цветомир Панов изпусна да изравни, а в ответната атака Банско не сгрешиха и Калоян Стоянов покачи на 2:0. Спартак не се предадоха и продължиха да търсят друг развой на мача. В 71-ата минута гредата спаси за първи път вратата на Александър Стоянов. Последва двуостра игра в която нервите на Десислав Русев не издържаха и след като в 83-ата минута той получи първия си жълт картон за нелепо нарушение в центъра, то 4 минути преди края беше изгонен след нов фаул.

Независимо от това, че останаха с човек по-малко на терена плевенчани се добраха до ново изгодно положение, но отново гредата спаси домакините след хубаво центриране в последната минута на срещата. Така Спартак записа първо поражение след завръщането си в "Б" група.

В следващия 9-ти кръг предстои голямото дерби в групата, като в Плевен един срещу друг ще се изправят първия и втория в класирането, плевенския и варненския Спартак. Срещата е на 27 октомври (събота) от 16.00 часа на градския стадион в нашия град.

Съставът на Спартак Плевен в мача с Банско: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Михаил Милчев, Милен Тодоров, Ивайло Раденцов, Янислав Иванов (63 - Станислав Краев), Васил Шопов, Любомир Иванов, Цветан Петров (53 - Станислав Иванов), Десислав Русев