20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак с престижно равенство срещу албанци

PostHeaderIcon Спартак с престижно равенство срещу албанци

Спартак Плевен постигнаха второто си равенство по време на лятната подготовка на тима в Банско. Днес плевенчани направиха 1:1 в първия си международен мач от доста време насам срещу представителя на албанската втора лига Беса (Кавая). Попадението за "синьо-белите" отбеляза Ивайло Раденцов, като това е втори негов гол, откакто плеймейкъра се завърна в Спартак. През целия двубой плевенчани бяха по-добрия тим. Това се отнася най-вече за първото полувреме, когато Спартак създадоха няколко отлични възможности пред вратата на съперника.

Съавтор на две от тях бе младия Ивайло Дангуров, който завърши самостоятелни пробиви с отлични центрирания. Десислав Русев и Тихомир Тодоров обаче не успяха да ги оползотворят.

После и Спас Милушев проигра добра възможност. При една от малкото си сносни атаки албанците достигнаха до попадение. Реализира го Бруно Дита в 39-ата минута, когато с шут от границата на наказателното поле насочи неспасяемо топката под напречната греда. Спартаковци моментално отвърнаха. Секунди по-късно Ивайло Раденцов изпълни прецизно фаул от 25 метра и топката влетя в ъгъла за крайното 1:1.

След почивката "синьо-белите" продължиха да доминират. Действията обаче се развиваха далеч от вратите. Десетина минути преди края албански футболист фаулира грубо Михаил Милчев и съдията Драган Стойков му вдигна червен картон. Според договорката между двата щаба още преди да започне срещата на мястото на изгоненият влезе негов съотборник.

Така след четири контролни срещи момчетата на Красимир Бислимов имат в актива си една победа, два равни мача и загуба.
Следващия спаринг плевенския отбор ще изиграе в четвъртък, 26 юли срещу коравия тим на Миньор (Перник), като двубоя отново ще се състои в Банско.

Добавено в: Събота, 21 Юли 2012 21:07