20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак разбити от Пирин (Гоце Делчев) с 0:5

PostHeaderIcon Спартак разбити от Пирин (Гоце Делчев) с 0:5

Спартак Плевен загуби третата си контролна среща от елитния Пирин (Гоце Делчев), след като допусна цели 5 безответни гола в собствената врата. Срещата се игра днес от 10.30 ч на стадион "Свети Петър" в град Банско, където плевенчани се намират на подготовка. До почивката гоцеделчевци вече водеха с 3:0. Първо в 24-ата минута централният нападател на пиринци Борислав Хазуров засече с глава центриране на съотборник. Плевенчани опитаха да изравнят, но Любомир Тодоров и Станислав Краев не улучиха целта.

След тези пропуски само в рамките на две минути - в 37-ата и 39-ата резултата стана класически - 0:3. В 37-ата бранителят на Спартак Кристиян Григоров извърши нарушение в наказателното поле и Румен Лапантов изпълни перфектно дузпата. Секунди по-късно след центриране Петьо Лазаров с глава направи резултата категоричен.

След таймаута явно умората на футболистите на Спартак от изиграните три мача за четири дни продължи да си казва своята дума, като плевенчани допуснаха нови два гола - в 72-ата и 80-ата минута на двубоя.
Първо Георги Петров завърши свой самостоятелен пробив с голов удар за 4:0. Десетина минути преди последния съдийски сигнал Милушев спря топката с ръка в наказателното поле на плевенчани. Този път Лазаров реализира отсъдената дузпа, фиксирайки крайното 5:0 за Пирин.

Това е първа загуба за момчетата на Краси Бислимов в хода на лятната подготовка. В първата контрола "синьо-белите" победиха Септември (Симитли) с 2:1, а след това записаха 2:2 със софийския Славия.

В спаринга с Пирин (ГД) участие не взеха контузените Васил Шопов, Симеон Рудашки, Тихомир Тодоров и капитана Петър Ванков.

В събота, 21 юли предстои нов контролен мач за Спартак, като плевенските футболисти ще се изправят срещу албанския тим Беса. Двубоят отново ще се проведе в Банско.

Добавено в: Вторник, 17 Юли 2012 11:28