20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Голова фиеста в Луковит

PostHeaderIcon Голова фиеста в Луковит

Ботев и Академик (Свищов) не излъчиха победител в Луковит - 3:3. Двубоят бе от 30-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Необременени от преследването на точки, съперниците заложиха на атакуващия футбол. Срещата започна отлично за гостите. Четвърт час след началния съдийски сигнал Стефан Гинчев изпълни прецизно фаул и топката се укроти в мрежата на Ботев. В средата на втората част грешка на луковитски бранител даде възможност на Ивайло Велчев да реализира втори гол за „студентите“.

Само за няколко минути домакините заличиха пасива с попадения на Атанас Георгиев. Той първо вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу Милен Тонев. После пък изпълни фаул за 2:2. Псувни от играч на Академик към трибуните му донесоха втори жълт и червен картон. И когато феновете очакваха обрата, вратарят и бранител на Ботев се засуетиха, Гинчев се възползва и отново изведе гостите напред. След това Стойко Кръстев фаулира свищовски футболист и получи втори жълт и червен картон. Малко преди края Владислав Симеонов завърши с гол хубава атака на домакините.

Добавено в: Неделя, 03 Юни 2018 23:01