20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Победа и загуба за ФК Спартак 1919 при родените 2004 година

PostHeaderIcon Победа и загуба за ФК Спартак 1919 при родените 2004 година

Днес плевенският ФК Спартак 1919 записа успех – 2:0 над Нефтохимик (Бургас) и загуба – 1:3 от Арда (Кърджали) във втория ден на детския международен футболен турнир „Звездичка – Колония къп“ в Бургас.

В първата среща плевенчани биха заслужено домакините. Те диктуваха събитията на терена и дори пропуснаха да вкарат още. В 5-ата минута бургаския вратар по чудо опази вратата си след като нападател бе очи в очи с него. След още толкова време обаче топката спря в мрежата му. През втората част отново се играеше в половината на Нефтохимик. Малко преди края спартаковци вкараха дузпа.

Два часа и половина по-късно плевенския тим излезе срещу Арда (Кърджали). Първото полувреме не се различаваше по нищо от двубоя с Нефтохимик – Спартак контролираше всичко. Съперникът обаче имаше с два часа повече време за почивка и това бе в основата на успеха му. Умората у плевенчани доведе до леки грешки през второто полувреме, при които паднаха два гола. Спартаковци намалиха на 1:2 и тръгнаха в атака, но съперника ги наказа за трети път при контраатака.

Добавено в: Сряда, 04 Април 2018 23:38