20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ ФК Спартак 1919 подчини Янтра 1919

PostHeaderIcon ФК Спартак 1919 подчини Янтра 1919

ФК Спартак 1919 (Плевен) спечели с 2:1 гостуването си на Янтра 1919 (Габрово) в среща от 11-ия кръг на зоналното футболно първенство за деца до 15 години. С оглед на показаното на терена успехът им е напълно заслужен. Воденият от Бойко Цветков тим започна силно и още в началото пропусна два гола. В средата на полувремето домакините се възползваха от грешка на плевенски защитник и поведоха в резултата.

Спартаковци решиха мача в своя полза само за няколко минути след почивката. Първо в 37-ата нападател завърши с голов удар отлична акция на съотборник. Пет минути по-късно изненадващ удар доведе до обрата в резултата. Домакините предпочитаха да търсят промяната чрез физическото си и ръстово предимство. Безкомпромисните им действия доведоха до контузии на двама плевенски футболисти. Гостите обаче имаха сериозен превес във владеенето на топката и не позволиха опасност пред вратата си.

Добавено в: Четвъртък, 29 Март 2018 19:27