20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Трилър в Мездра! Спартак победи Кариана след дузпи

PostHeaderIcon Трилър в Мездра! Спартак победи Кариана след дузпи

Победа - 7:6 след изпълнение на дузпи постигна Спартак (Плевен) над Кариана (Ерден) в мач от турнира за Купата на България. Срещата се игра на неутрален терен в Мездра, а редовното време приключи без победител - 2:2. Още с началния съдийски сигнал съперниците се вкопчиха в битка за всяка педя терен. Плевенчани повече владееха топката, но съперникът им контраатакуваше опасно. В 26-ата минута Христо Спасов откри резултата в полза на Спартак. Малко преди почивката обаче Васил Тачев изравни, а в средата на втората част отново той вкара за ерденци.

Мачът отиваше към приключване, когато Михаил Кулов възстанови равенството - 2:2. При изпълненията на дузпи вратарите нямаха голям шанс. Спартаковци реализираха пет пъти - Венцислав Иванов, Радой Божилов, Захари Янков, Николай Дичев и Атанас Кръстев. Не успя само Стефан Христов. За Кариана точни бяха Ангел Русев, Иван Тодоров, Стилян Иванов и Християн Василев. Пропуски направиха Васил Тачев и бившия спартаковец Стенислав Георгиев, който изтърва решаващата дузпа.

Така следващата сряда (13 септември) Спартак и Севлиево ще излъчат победителя на Северна България, който на 19 септември ще играе в първия кръг на турнира срещу елитния Берое (Стара Загора).

Добавено в: Четвъртък, 07 Септември 2017 08:06