20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак подчини Левски (Карлово) накрая

PostHeaderIcon Спартак подчини Левски (Карлово) накрая

Инфарктна победа – 3:2 взе Спартак (Плевен) при гостуването си на Левски (Карлово). Мачът бе от 28-ия кръг на Втора професионална лига и се игра в град Хисаря. Началото бе добро за гостите. Десетина минути след началния съдийски сигнал те вече имаха гол аванс. Реализира го Георги Чакъров от воле. После съотборниците му пропиляха поне още две попадения. След почивката атаките се редуваха и към двете врати. В 57-ата минута левскарите изравниха, а в 76-ата направиха пълен обрат – 2:1. Последва финален натиск на спартаковци, който се оказа ползотворен. В 82-ата минута Чакъров изравни. В даденото от съдията продължение Велимир Попчев вкара победния гол за Спартак.