20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Банско засили Спартак към Трета лига

PostHeaderIcon Банско засили Спартак към Трета лига

Спартак (Плевен) загуби с 1:3 от гостуващия му отбор на Банско в мач от 27-ия кръг на Втора професионална лига. Домакините дори можеха да паднат и с повече. Те трябваше да вадят топката от мрежата си още след първата атака на съперника. Там я насочи в 5-ата минута Христо Кирев с техничен удар от границата на наказателното поле. След още толкова време Тони Стоичков шутира с гръб към вратата на Пантев, но не я уцели. После Спартак имитира натиск, който остана без удар към вратата на съперника. За сметка на това Атанас Чепилов пропусна да удвои аванса на Банско. В 33-ата минута Пантев хвана два последователни удара. За секунди в 39-ата минута Осей и Абушев биха над гредата. В 44-ата минута Фикийн надбяга защитник и вкара за 2:0.

В средата на втората част Чакъров отклони топката след шут на Абушев за 1:2. В 67-ата минута обаче Чепилов покачи на 3:1. После той пропусна още веднъж. Накрая Гади стори същото. Така Банско засили Спартак към аматьорския футбол.

Съставът на Спартак: Димитър Пантев, Стенислав Георгиев (64 Кен Тасин), Цветелин Радев (64 Родриго Нанителамио), Мартин Митов, Димитър Буров, Тихомир Тодоров (капитан), Георги Янев (46 Стефан Христов), Кевин Осей, Крис Гади, Рангел Абушев, Георги Чакъров.

Добавено в: Събота, 06 Май 2017 21:59