20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Най-после успех за U17 на Спартак

PostHeaderIcon Най-после успех за U17 на Спартак

Първа победа - 2:1 за сезона в елитната група на юношите младша възраст (U17) записа Спартак (Плевен). Успехът дойде срещу третия в класирането Септември (София) в отложената среща от 18-ия кръг. Възпитаниците на Момчил Челестинов и Илич Митранов не надиграха съперника, но хитро измъкнаха трите точки. Столичани доминираха през цялото време. Домакините обаче не се смутиха, а действаха хладнокръвно и тактически правилно, залагайки на дефанзивна игра и контраатаки. Съперникът им постоянно атакуваше. В 25-ата минута Момчил Кръстев изпусна противник и той откри резултата. Спартаковци достигнаха до пълен обрат през второто полувреме.

Четвърт час след почивката Стефчо Начев преодоля отбраната и вратаря, за да възстанови равенството. След още толкова време Кръстев изкупи вината си за попадението в плевенската врата с изключително красив гол за крайното 2:1.

Добавено в: Четвъртък, 04 Май 2017 18:49