20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Младшата на Спартак не издържа срещу лидера

PostHeaderIcon Младшата на Спартак не издържа срещу лидера

Домакинско поражение - 0:6 претърпя плевенският Спартак от Лудогорец (Разград). Мачът бе от 24-ия кръг на елитната група U17 на юношите младша възраст. Очакван успех за водача срещу последния в класирането. Развоят предвещаваше прилична загуба за плевенчани. Те изоставаха с 0:2 до 72-ата минута. В останалите осем обаче получиха още четири. Основната причина за разгрома бе червения картон на Наско Атанасов именно в 72-ата минута, когато фаулира съперник. Изгонването му срина психически плевенския тим и в интервал на по две минути те вадеха топката от мрежата си.

Иначе представянето им до злополучния момент заслужава адмирации. Правилно избраната тактика да не се надиграват с противника правеше двубоя равностоен. Разградчани владееха инициативата, вкараха два пъти през първото полувреме. След почивката обаче домакините бързо разгадаваха намеренията им и ги неутрализираха. Накрая обаче не издържаха.

Добавено в: Четвъртък, 27 Април 2017 18:40