20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ U15: Литекс излъга Спартак

PostHeaderIcon U15: Литекс излъга Спартак

Литекс се наложи с 2:0 у дома над плевенския Спартак в мач от 11-и кръг на детското футболно първенство до 15 години на зона Велико Търново.
Получи се равностоен двубой в който хиксът беше най-реалния резултат. Домакините демонстрираха почти 100% ефективност в атака. Съперникът им обаче имаше повече голови положения, но не успя да вкара нито едно. Спартаковци бяха по-дейния отбор, а Литекс мислеше основно за тила си. През първото полувреме на два пъти Тихомир Динев пропусна да даде аванс на плевенчани. След почивката той уцели гредата, а Слав Петков отправи два опасни удара, но ловешкия вратар спаси.

Домакините търпеливо изчакаха своя момент и повалиха противника. Първо в 50-ата минута завършиха успешно атака през центъра за 1:0. Четвърт час по-късно подпечатаха победата си с второ попадение.

Добавено в: Четвъртък, 30 Март 2017 18:36