20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Долапчиев вкара и за успех над Ботев (Враца)

PostHeaderIcon Долапчиев вкара и за успех над Ботев (Враца)

Григор Долапчиев за втори пореден мач донесе победа за Спартак (Плевен). След 1:0 над Оборище (Панагюрище), той се разписа за същия резултат над врачанския Ботев. Контролата се игра в Петрич. Плевенчани можеха да бият доста по изразително. Направиха доста пропуски, а най-фрапантният бе дузпа. Преди нея Долапчиев, Родриго и Чакъров се разминаха с гола. Последният пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Долапчиев. След почивката близо до попадение бе и Радев. В 60-ата минута Янев центрира от корнер и Долапчиев с глава донесе победата. Той имаше още един шанс да се разпише, но не уцели вратата. Врачани пък не сътвориха нищо смислено пред плевенската врата.

„Доволен съм, че вървим в правилната посока. Разбира се имаме още много, много работа“, заяви старши треньорът на Спартак - Александър Георгиев.

Съставът на Спартак: Димитър Пантев, Стенислав Георгиев, Родриго Минетеламио, Цветелин Радев, Димитър Буров, Тихомир Тодоров (капитан), Георги Янев, Кевин Осей, Брендо Силва Барбоса, Георги Чакъров, Григор Долапчиев (Марин Орлинов, Николай Николаев, Мартин Митов, Стефан Валериев Христов, Никола Мицански, Емил Петров, Джонатан Тасин, Захари Янков).
Старши треньор: Александър Георгиев

Добавено в: Събота, 04 Февруари 2017 14:47