27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Юношите на Спартак с очаквано поражение от Левски в турнира за Купата на БФС

PostHeaderIcon Юношите на Спартак с очаквано поражение от Левски в турнира за Купата на БФС

Юношите старша възраст на Спартак допуснаха очаквано поражение от софийския Левски в първа среща от четвъртфиналите на турнира за Купата на БФС. Днес възпитаниците на Цветомир Младенов отстъпиха с класическото 0:3 като домакини и почти сигурно ще отпаднат от надпреварата. Герой за "сините" стана Божидар Божилов, който наниза и трите попадения във вратата на плевенчани. Първо в 30-ата минута талантът на Левски откри, а след почивката с голове в 71-ата и в последната минута на мача стигна до своя хеттрик и даде убедителна преднина на тима си преди ответната среща.

Припомняме, че в основата на младия плевенски отбор стоят 7-8 играчи от тима за юноши младша възраст, който се състезава в Елитната група U17. Сгъстеният цикъл от срещи и по-малката възраст на футболистите, както и силния противник обясняват логичното поражение на спартаковци.

Реваншът между двата отбора ще се състои на 26 ноември (четвъртък) от 14.00 часа на стадион "Георги Аспарухов" в столицата.

Добавено в: Четвъртък, 12 Ноември 2015 20:08