20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ След голово шоу Левски 2007 излъга Ботев (Луковит) с 4:2

PostHeaderIcon След голово шоу Левски 2007 излъга Ботев (Луковит) с 4:2

Левски 2007 спечели в голово шоу с шест попадения двубоя си от 14-ия кръг на Северозападната "В" група срещу Ботев (Луковит). Футболистите на Петър Ванков се наложиха с 4:2, макар че и гостите имаха своите шансове за успех. Левскарите откриха резултата в 20-ата минута, след като Любомир Иванов изпълни точно своя специалитет - пряк свободен удар, като и вратарят на гостите Васил Тодоров не реагира добре. Към края на полувремето стражът на домакините Иван Георгиев беше с основна заслуга резултатът да остане непроменен, след като спаси дузпа в полза на Ботев изпълнена от Митко Красимиров. Все пак луковитските футболисти изравниха минута преди почивката, като точен беше Милен Тонев.

Веднага след подновяване на играта домакините отново излязоха с едни гърди напред, след като Тони Паликрушев вкара с глава след добър пас от фланга на Симеон Рудашки. Ивайло Иванов даде комфортна преднина на Левски 2007, като отбеляза за 3:1 след хубав самостоятелен пробив. Ботев обаче не се отказа и Милен Тонев с втория си гол в мача върна интригата. Тя обаче отпадна след ново попадение на Паликрушев, който с прецизен шут от 25 метра оформи крайното 4:2.

Победата бе седма за тима от град Левски, като той заема шестото място в класирането с актив от 24 точки. В последния есенен кръг отборът ще гостува в култово общинско дерби на Ювентус в Малчика. Двубоят е насрочен за 15 ноември (неделя) от 14.30 часа.

Добавено в: Неделя, 08 Ноември 2015 22:57