20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Пред 15 000 зрители Спартак загуби достойно от ЦСКА

PostHeaderIcon Пред 15 000 зрители Спартак загуби достойно от ЦСКА

Спартак Плевен отпадна от турнира за Купата на България по футбол, след като загуби след повече от достойна игра от ЦСКА с 0:3. Резултатът на практика не отразява справедливо показаното на терена, тъй като в по-голямата част от двубоя спартаклии играеха като равен с равен и имаха няколко не лоши положения за гол. Плевен отново доказа, че е един от най-футболните градове в България, защото на стадиона се стекоха около 15 000 зрители зажаднели да гледат истински футбол. Това е рекорд по посещаемост на мач между български отбори през този сезон.
През първото полувреме играта беше напълно равностойна, като дори на моменти Спартак владееше повече топката. Играта се водеше повече в центъра, като "синьо-белите" играеха спокойно в защита и организирано в нападение. Така в 15-ата минута Кунчо Кунчев остана свободен вдясно от вратата на ЦСКА стреля опасно, но топката мина встрани от вратата пазена от алжирския национал Райс М'Боли. Шест минути по-късно, обаче Спартак допусна нелеп гол, след като Борис Галчев стреля извън наказателното поле, топката се отклони леко в защитник на Спартак и завари неподготвен стража на домакините Васил Тодоров - 0:1.
Играта продължи равностойно, спартаковци играеха много активно и 2 минути преди края на първата част при едно центриране от корнер Кристиян Григоров оставен непокрит в малкото вратарско поле стреля с глава, но топката мина на сантиметри от гредата. При ответната атака Грегъри Нелсън от "червените" напредна отляво отправи опасен удар, но Тодоров прояви рефлекс и отбитата от него топка успя само да уцели страничната греда и излезе в аут.
През втората част футболистите от столицата излязоха по-спокойни на терена, след като вече водеха с 1:0. Във футболистите на Спартак започна да се забелязва и малко умора. Така ЦСКА започнаха по-масирано да атакуват вратата на Тодоров и втория гол не закъсня. След корнер изпълнен от Спас Делев централния защитник на "червените" Пламен Крачунов с глава вкара за 0:2.
След гола спартаковци поизравниха играта и опитаха с няколко атаки по фланговете да изненадат гостите, но поради липса на опит и шанс не успяха да намалят резултата. По-опитния тим на ЦСКА притъпи устрема на домакините и дори стигна до нов гол във вратата на Тодоров в 81-ата минута, като негов автор стана Костадин Стоянов, който засече ново центриране на Делев, този път от фаул.
До края мачът се доиграваше, като Спартак натисна още повече столичния гранд, но така и не можа да отбележи почетно попадение. Най-чистото положение беше 2-3 минути преди края, когато най-добрия на терена Борис Галчев изби топката от голлинията след удар на футболист от Спартак. В следващата атака на плевенчани настъпи ново меле пред вратата на ЦСКА, но и при него спартаковци не можаха да се доберат до така желания гол.
Така Спартак Плевен показа на футболната общественост в България, че футболът в града все още е жив и че "синьо-белите" имат много добра селекция съставена предимно от млади и перспективни футболисти. Те заслужават само похвала за играта и себераздаването си в този мач.