20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак Плевен тресна Козлодуй, чака Мездра напролет

PostHeaderIcon Спартак Плевен тресна Козлодуй, чака Мездра напролет

Футболистите на Спартак Плевен удариха един от конкурентите си за първото място в Северозападната "В" група отбора на Ботев Козлодуй с 2:0 и ги изместиха от второто място в класирането. Спартаклии вкараха по един гол във всяко от полувремената и доказаха, че са по-класния отбор. През първата част Петър Ванков отбеляза в 15-ата минута за 1:0, а в 57-ата другия централен защитник на плевенчани Кристиян Григоров вкара за 2:0. Това бе втори негов гол във втори мач, след като срещу Любимец за Купата също порази противниковата врата за крайното 4:1.
Мачът започна вихрено за "синьо-белите", като още в 6-ата минута те имаха отлична възможност да открият резултата. Станислав Иванов обаче не успя да реализира отблизо след чудесен пробив и подаване на Рудашки. Малко по-късно обаче спартаковци откриха резултата. Голът дойде след корнер - капитанът Кунчо Кунчев стреля, отбитата топка се върна в полето, където Петър Ванков я насочи в мрежата. След гола гостите станаха по-дейни, но само в разиграванията. В 37-ата минута Спартак остана без капитана си, който напусна контузен.
След почивката нямаше много опасности пред двамата вратари. Все пак Спартак отбелязаха втори и победен гол. В 57-ата минута Петров центрира и Кристиян Григоров с глава порази мрежата на Ботев. В 62-ата минута плевенчани изпълниха ъглов удар, при който голмайсторът Григоров и козлодуйският страж Игнатов скочиха за високата топка, а съдията Венцислав Кознички свири фаул. Преди изпълнението му Игнатов изрита без топка Григоров и реферът го отстрани с червен картон. Тъй като козлодуйци вече бяха извършили три смени се наложи ръкавиците да надене централният нападател на ботевци Росен Каптиев. До края на срещата обаче никой от Спартак така и не успя да отправи опасен удар към "новия вратар".
След този двубой Спартак завършиха есенния полусезон на второ място в групата с 38 точки на 4 след водачите от Локомотив Мездра и на точка пред днешния си съперник от Козлодуй.
Да припомним, че напролет мездренци ще гостуват и в Плевен и в Козлодуй, като в тези мачове явно ще се реши окончателния първенец в групата.