20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Футболният Спартак сред 16-те най-добри в България

PostHeaderIcon Футболният Спартак сред 16-те най-добри в България

Отборът на Спартак 1919 Плевен се класира за 1/8-финалите за Купата на България по футбол след като победи с категоричното 4:1 един от водачите в Източната "Б" група тима на Любимец 2007. С влизането си сред 16-те най-силни отбора в надпреварата "синьо-белите" постигнаха един от най-големите си успехи през последните десетина години. Така плевенчани ще чакат с нетърпение жребият, който ще се тегли от 11.30 часа на 25 ноември (петък) в зала "Родина" на Националния стадион "Васил Левски".
Иначе мачът протече при надмощие от страна на спартаклии, като още на полувремето те водеха с 2:0 след два гола на капитана и централен нападател на тима Кунчо Кунчев - в 19-ата минута след двойно с Шопов и четири по-късно след пас на Рудашки.
След почивката плевенчани само затвърдиха своето превъзходство, след като отбелязаха още две попадения - първо Васил Шопов използва едно разбъркване в наказателното поле на гостите след изпълнен ъглов удар, а в самия край на срещата Кристиян Григоров с глава отбеляза за 4:1. При 3:0 Любимец, чрез Минчев успя да отбележи своето почетно попадение в мача.
Треньорът на Спартак Краси Бислимов пък заяви: „Целта ни е, след като победихме Любимец, да докараме един от водещите отбори на България в Плевен." Дали това ще стане ще видим след жребия за 1/8-финалите в петък.

Добавено в: Сряда, 23 Ноември 2011 15:51