20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Уникално 8:0 за Спартак срещу Ситомир

PostHeaderIcon Уникално 8:0 за Спартак срещу Ситомир

Футболистите от Спартак 1919 Плевен постигнаха безапелационна победа в областното дерби срещу Ситомир Никопол, като спечелиха с уникален резултат - 8:0. Станислав Иванов откри резултата в 5-ата минута. В самия край на първата част Кунчо Кунчев вкара две попадения в рамките на четири минути и сложи точка на спора. През втората част Спартак вкара нови три попадения. Симеон Рудашки отбеляза дежурното си попадение в 55-ата минута. Цветомир Петков се разписа за 5:0 в 62-ата минута, а Янислав Иванов четвърт час преди края на двубоя вкара шести гол за домакините. В последните минути Стефан Христов вкара нови две попадения и оформи крайното 8:0. Спартак има 34 точки и остава на 2 след лидера Локомотив Мездра. В следващия 14-ти кръг Спартак Плевен гостуват в Свищов на Академик, като срещата ще се проведе на 20 ноември от 14.00 часа на градския стадион в крайдунавския град.