Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Ориентиране: Север (Плевен) с най-много медали за купа „3 март“

PostHeaderIcon Ориентиране: Север (Плевен) с най-много медали за купа „3 март“

5 златни, 8 сребърни и 4 бронзови спечели Север (Плевен) в традиционното състезание по лятно ориентиране за купа „3 март“, което се проведе в района на Панорама „Плевенска епопея 1877 г.“. Отличниците са Лиляна Маринова (Ж20), Цветелина Митева (Ж35), Цветелин Велков (М16), Преслава Вангелова (Ж10) и Виктор Мерджанов (OPEN). Съотборниците им Калоян Иванов (М16), Наталия Николова (Ж10), Здравко Колев (М14), Даниел Симеонов (М45), Снежка Иванова (Ж50), Радослав Михнев (OPEN), Мира Пондева (Ж18) и Здравко Христов (М20) спечелиха сребърни медали. Грета Борисова (Ж21Елит), Катерина Татарлиева (Ж10), Никола Иванов (М18) и Йоан Филипов (М20) се класираха трети.

Вежен (Тетевен) завърши с 4 медала. Златни завоюваха Славена Петкова (Ж14) и Иван Стефанов (М20). Петър Ивайлов (М18) е втори, а Димитър Нейков (М14) - трети. Биляна Доневска от СКО Хемус (Троян) спечели победата в женския елит. Съотборничките й Симона Стоянова (Ж12) и Цветослава Маринова (Ж20) се окичиха с бронзови медали.

Ловчанлията Иван Банов е втори в мъжкия елит. Същото класиране и за съотборника му Петър Петров (М55).

Север завърши с най-много точки в крайното комплексно класиране. Според регламента обаче домакините не участват в отборното класиране. Така купа „3 март“ взе Валди (София). Втори е Компас крос (Русе), а третото място поделиха Бачо Киро-94 (Дряново) и Вежен (Тетевен).

Добавено в: Сряда, 21 Март 2018 09:09