Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Два златни и един сребърен медал за Вежен (Тетевен) на „Браун къп“

PostHeaderIcon Два златни и един сребърен медал за Вежен (Тетевен) на „Браун къп“

Славена Петкова и Петя Петкова спечелиха златни медали, а Тихомир Тихолов - сребърен за Вежен (Тетевен) от 11-ото издание на състезанието по ориентиране „Браун къп“ във Велико Търново. Славена победи в стартовете и от двата дни и заслужено триумфира при девойките до 16 години. Петя започна с трето място, но във втория ден бе най-бърза и това й осигури първо място в общото класиране при момичетата до 12 г. Обратното се получи при Тихомир. Той спечели първия старт. Във втория обаче завърши на четвърта позиция и това му отреди втора позиция в крайното класиране.

Второ място и за плевенския СКО Север. Спечели го Елвина Иванова при дамите до 45 г., след като се класира втора и в двата дни. Отстъпление за съотборниците й Катерина Минкова (Ж14) и Светлин Василев (М14). Те започнаха с втори места, но в заключителния старт завършиха шести и това им отреди съответно пето и шесто място в общото класиране.

В крайното отборно класиране Вежен е пети с 25 т., а СКО Север - 11-и с 9 т. Купата спечели Сини камъни (Сливен) със 74 т.

Добавено в: Петък, 29 Декември 2017 19:53