Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Троян с трима шампиони на дългата дистанция от ДП по коло ориентиране

PostHeaderIcon Троян с трима шампиони на дългата дистанция от ДП по коло ориентиране

Новини - Други спортове

Пореден успех за Троян от Държавното първенство по коло ориентиране край Габрово. След четирите първи места в спринта, състезателите на Хемус спечелиха и три победи на дългата дистанция. Както се очакваше Станимир Беломъжев дублира успеха си от късата дистанция и на дългата в мъжкия елит. Същото направи и Христо Василев при мъжете до 35 години. Втора титла и за Мариян Данчев в старта до 40 години. Съотборничката им Цветослава Маринова пък е трета при дамите до 20 години.

Петър Петров взе единствената титла за Ловеч. Стори го при 55-годишните.
Плевенчани на три пъти бяха на крачка от първото място. В крайна сметка със сребърни медали трябваше да се задоволят Лиляна Маринова (Ж-18), Пламен Райков (М-35) и Мартин Минков (М-40). Съотборникът им Антоан Йонов (М-20) пък е трети. Грета Борисова е пета в женския елит.
Сребърни медали и за Вежен (Тетевен). Спечелиха ги Славена Петкова (Ж-14), Преслав Николаев (М-18) и Христо Кавалски (М-20).

Добавено в: Вторник, 25 Юли 2017 18:36