Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Силно представяне на Север (Плевен) за купа „Деветашко плато“

PostHeaderIcon Силно представяне на Север (Плевен) за купа „Деветашко плато“

Новини - Други спортове

Плевенският клуб по ориентиране Север бе сред призьорите за купа „Деветашко плато“. Състезателите му спечелиха общо 15 медала - 5 златни, 4 сребърни и 6 бронзови. Безапелационна бе доминацията им при 16-годишните. Цветелин Велков (М16) и Цветелина Цветанова (Ж16) отвяха конкуренцията с победи и в двата старта. При най-малките - Ж10, медалите взеха момичетата на Север - Деница Колева (златен), Доротея Митева (сребърен), Елена Здравкова (бронзов). Здравко Христов (М18) и Аврора Цветкова (Ж55) започнаха с втори места, но във втория ден победиха категорично и станаха първи в крайното класиране. По сходен начин се разви и състезанието на Снежка Иванова (Ж50), но тя остана втора в комплексното подреждане.

Със сребърен медал са още Цветелина Митева (Ж35) и Вилиана Гургурова (Ж14), а с бронзов - Лиляна Маринова (Ж21 Е), Симеон Митев (М12), Здравко Колев (М14), Ясен Терзийски (М16) и Даниел Симеонов (М45).

Четири медала за състава на Ловеч. Йордан Ангелов (М12) и Павлина Генова (Ж45) доминираха с по две победи. Теодор Дръндаров (М16) е втори, а Петър Петров (М55) - трети.
Очакван безапелационен успех при момичетата до 14 години за Славена Петкова от Вежен (Тетевен). Съотборничката й Виолета Борисова (Ж18) е трета.
Най-доброто класиране за СКО Хемус (Троян) е на Цветомила Каридова (Ж16) - второ място. Съотборникът й Мариян Каридов (М50) взе бронзов медал.

Добавено в: Петък, 07 Юли 2017 19:13