Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Вежен (Тетевен) с трима победители в Дряново

PostHeaderIcon Вежен (Тетевен) с трима победители в Дряново

Шест призови класирания - 3 първи, 1 второ и 2 трети места за състезателите от тетевенския клуб по ориентиране Вежен за купата на Дряново. Най-силно се представи Стефан Стефанов при мъжете до 50 години. Той води оспорвана битка за първото място с Константин Койнов от столичния клуб Пушкин. Двамата си размениха по един успех, но по-доброто общо време на тетевенеца го изкачи на върха. По идентичен начин победител стана съотборникът му Иван Стефанов (М20), преодолявайки съпротивата на Манол Миланов от Сърнена гора (Стара Загора). Стефан Стефанов-младши пък триумфира при най-малките - момчета до 10 години. Той спечели първия старт, а във втория завърши четвърти, но общия му актив го изстреля на първо място.

В отворения среден Виктор Борисов финишира в двата дни след победителя и в крайна сметка приключи на второ място. Трето място за Славена Петкова (Ж14) и Виолета Борисова (Ж18).

330 ориентировачи участваха в надпреварата, като сред тях бяха плевенчаните от Север и Хемус (Троян). Пейо Дончев (М35) донесе втора позиция за балканския тим.

В отборното класиране Север е седми, Вежен - осми, а Хемус - 23-и. Купата спечели Вариант 5 (Търговище).

Добавено в: Сряда, 22 Март 2017 19:46