Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Пет победи за ориентировачите от Ловеч, Троян и Тетевен

PostHeaderIcon Пет победи за ориентировачите от Ловеч, Троян и Тетевен

Общо пет първи места спечелиха състезателите от клубовете по ориентиране Ловеч (Ловеч), Хемус (Троян) и Вежен (Тетевен) в националния крос „По стъпките на Васил Левски”. Организатори на надпреварата бяха Община Троян и Общински комитет „Васил Левски“.
Ловешкият тим завърши с общо четири призови класирания. Ивайла Василева стана първа на дистанцията от 3 км при момичетата до 12 години. Владислав Тотев пък бе недостижим за съперниците си при младежите (18-20 г.) по 8-километровото трасе. На същото разстояние Силвия Додева е втора при девойките младша възраст. В мъжкия елит Георги Гергов финишира трети след 12-ия километър.

Домакините също триумфираха. Цветелина Игнатова спечели 8-километровата надпревара при жените до 35 години. В тази възрастова група, но при мъжете същото стори и Павлин Минков. Тук 8-те км трети премина Златин Костов. В призовата тройка намери място и Вяра Данчева в дамския елит.

Най-силно от тетевенския Вежен се представи Бояна Кирилова, която бе най-бърза на 3 км в OPEN за жени. Малко след нея завърши съотборничката й Есмералда Манолова. Христо Кавалски пък стана трети при младежите.

Добавено в: Сряда, 01 Март 2017 19:45