Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Силно представяне на Вежен (Тетевен) за купа Улпия Сердика

PostHeaderIcon Силно представяне на Вежен (Тетевен) за купа Улпия Сердика

2 първи, 4 втори и 3 трети места за ориентировачите на Вежен (Тетевен) за купа Улпия Сердика. Състезанието бе на средна дистанция и се проведе в два дни във вилна зона „Ярема“. Класирането бе общо от двата старта. Както се и очакваше тетевенци доминираха при момичетата до 14 години. Нещо повече, битката бе между съотборнички. Спечели я Виолета Борисова, изпреварвайки Славена Петкова. Двете си размениха победите в двата старта, но Борисова даде по-добро общо време и измъкна крайния успех. Призовата тройка допълни съотборничката им Никол Нешева, финиширала на третото място и в двата дни.

Другото успешно противопоставяне във Вежен бе при 16-годишните. Победител от него излезе Петър Ивайлов, преодолял конкуренцията на съотборника си Преслав Николаев. Ивайло взе първия старт, а на следващия ден пресече финала втори. Николаев пък зае съответно второ и трето място. Тези класирания му осигуриха втората позиция в крайното класиране.

На същото място завърши Изабела Янкова при момичетата до 12 години. Окончателният й резултат е с 90 секунди по-слаб от този на победителката Мая Янчева от Валди (София). Двете си размениха първото и второто място в двете състезания.

С две втори места Есмералда Манолова приключи непосредствено след Мария Дерменджиева от същия столичен клуб при 16-годишните. Състезателката от София доминира изцяло, печелейки и двата старта.

Трета позиция за Ирина Йорданова при дамите до 45 години. Същото класиране и за Младен Маринов при 55-годишните.
Едноименният тим от Ловеч приключи с второ място на Иван Георгиев (М45).

Добавено в: Четвъртък, 10 Ноември 2016 19:56