Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Двоен триумф за Мартин Минков край Велико Търново

PostHeaderIcon Двоен триумф за Мартин Минков край Велико Търново

Състезателят от плевенския клуб по ориентиране Север - Мартин Минков спечели два златни медала. Стори го в битките за „Браун къп“ и „Илина къп“, чийто домакини бе Велико Търново. За първия трофей Минков не остави никакви шансове на съперниците си. За втория започна с второ място в спринта, а на средната дистанция завърши трети. Общият сбор от времената му от двата старта го изстреляха на върха при мъжете до 40 години.
Съотборниците му пък спечелиха още три златни, два сребърни и бронзов медал.

При жените до 50 г. първа е Елвина Иванов, а втора съотборничката й Снежка Иванова. Победа и за Бойко Рачев при 55-годишните. Цветелина Цветанова се окичи със златния медал след успех при момичетата до 14 г. В същата възрастова група, но при момчетата Цветелин Велков се класира втори. Лиляна Маринова завърши на трето място при дамите до 18 г. Ваня Хаджиева пък бе най-бърза в спринта при дамите до 35 г.

С два бронзови медала си тръгнаха от Старопрестолния град ориентировачите от СКО Хемус (Троян). Завоюваха ги Христо Василев и Мариян Каридов при мъжете съответно до 35 г. и 50 г.

Добавено в: Сряда, 14 Септември 2016 18:51